Блокування/Поновлення сертифікату

Як заблокувати сертифікат

 
 
 

Використання особистого ключа для накладення електронного цифрового підпису можливе тільки під час дії сертифікату відкритого ключа, що відповідає особистому ключу.

Управління статусом сертифіката дозволяє припинити дію ключів ЕЦП та, навіть, повністю скасувати власний сертифікат і, як наслідок, ключову пару.

Блокування сертифікату може бути здійснене двома способами:

  • шляхом подання заяви про блокування особисто в ЦР в письмовому вигляді;
  • шляхом подання заяви на блокування за телефоном.

 

Блокування сертифіката за письмовою заявою

 

відбувається при особистому з'явленні користувача до ЦР.

Користувач повинен пред'явити оператору реєстрації оригінал паспорту для провелення ідентифікації його як підписувача ЦСК. Після проведення ідентифікації користувач подає оператору реєстрації заяву на блокування сертифіката.

Заява заповнюється за формою, що може бути завантажена з сайту ЦСК. Заповнюється бланк як вказано у зразку.

Після заповнення заява підписується власником серифікату.

Після перевірки даних, що наведені в заяві, оператор реєстрації ЦР проводить процедуру блокування сертифікату. Блокування набуває сили з моменту занесення інформації про зміну статусу сертифікату до списку відкликаних сертифікатів, але не пізніше, ніж через 2 години з моменту подання заяви.

 

Блокування сертифіката за телефоном.

 

Для блокування сертифіката за усною заявою за телефоном користувач повинен подзвонити:

  • в робочий час (з 9:00 до 18:00) - в регіональний центр реєстрації, в якому він отримував сертифікат;
  • в неробочий час - до центру прийому дзвінків ЦСК (ЦПД).

За телефоном користувач повинен повідомити оператору наступні дані:

  • своє прізвище, ім'я та по батькові;
  • фразу-пароль для блокування сертифікату;
  • кількість днів блокування сертифікату (день подання заяви є першим днем).

Після перевірки повідомлених данних на відповідність до реєстру користувачів оператор проводить процедуру блокування сертифікату. Блокування набуває сили з моменту занесення інформації про зміну статусу сертифікату до списку відкликаних сертифікатів, але не пізніше, ніж через 2 години з моменту подання заяви.

Сертифікат має статус "заблокований" протягом такої кількості календарних днів, яка вказана користувачем. До закінчення цього строку користувач повинен подати заяву на поновлення дії сертифікату. Якщо поновленя не буде проведено ЦСК скасовує сертифікат користувача протягом дня наступного за закінченням терміну блокування.

Як поновити сертифікат

 
 
 

Для продовження використання ключів ЕЦП користувачем, сертифікат якого був заблокований, необхідно поновити дію сертифікату.

Для поновлення сертифікату користувачу необхідно особисто подати письмову заяву до регіонального центру реєстрації ЦСК, в якому він отримував сертифікат.

Заява заповнюється за формою, що може бути завантажена з сайту ЦСК. Заповнюються поля форми так, як вказано у зразку. Після заповнення заява підписується власником серифікату.

В ЦР ЦСК користувач повинен пред'явити оператору реєстрації оригінал паспорту для провелення ідентифікації його як підписувача ЦСК. Після проведення ідентифікації користувач подає оператору реєстрації заяву на поновлення сертифікату.

 

Після перевірки даних, що наведені в заяві, оператор реєстрації ЦР проводить процедуру поновлення сертифікату. Поновлення набуває сили з моменту занесення інформації про зміну статусу сертифікату до списку відкликаних сертифікатів, але не пізніше, ніж через 2 години з моменту подання заяви.

УВАГА

У разі втрати або факту компрометації особистого ключа доступу до ЄРДР необхідно негайно зателефонувати:


– у робочі дні з 09:00 до 18:00 до регіонального Центру прийому дзвінків 527-72-95 або 527-71-38;